8 maja 1945 r. podpisaniem aktu bezwarunkowej kapitulacji Niemiec w Berlinie zakończyła się II wojna światowa. W ramach obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa uczczono pamięć poległych oraz uczestników walk o wolność i zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami.
W 79. rocznicę Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską, delegacjami jednostek kulturalnych oraz przedstawicielami Rady Seniorów Gminy Szubin i Młodzieżowej Rady Miejskiej złożyli kwiaty i znicze pod pomnikami: