20 czerwca 2022 r. Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski z Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską uczestniczył w świętowaniu dwóch jubileuszy: 11 rocznicy powstania Nakielskiego Ośrodka Terapii Uzależnień KOLIBER w Nakle oraz 5 rocznicy założenia Poradni Terapii Uzależnień KOLIBER w Szubinie. Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Terapii Uzależnień - Ilona Kamińska przygotowaną prezentacją przedstawiła historię powstania placówek oraz aktualną ofertę działań pomocowych dla mieszkańców. Wykład o nowym podejściu do tematu uzależnienia przedstawił również zaproszony Robert Rejniak – przewodniczący Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy.
W tym dniu dużo było o pasji, marzeniach, walce o życie i godność człowieka i historiach ludzi.Tak naprawdę to był dzień trzeźwości, święto wszystkich pacjentów "Kolibra", osób uzależnionych oraz członków ich rodzin, którzy budują swoją trzeźwą rzeczywistość.
Spotkanie zakończyło się wręczeniem statuetek, kryształowych kolibrów, dla osób które włożyły trud i serce na rzecz Placówki. Był czas na słowa gratulacji i wręczenie upominków.